Міністр охорони здоров’я Нової Зеландії Девід Кларк у четвер, 2 липня, подав у відставку. Таке рішення він ухвалив після того, як з’ясувалося, що в установах для проходження карантину недостатньо ретельно дотримувалися заходів безпеки.

Про це повідомляє Reuters.

«Мені стало цілком зрозуміло, що моє подальше перебування на цій посаді заважає уряду загалом реагувати на COVID-19 і глобальну пандемію», — заявив Кларк на брифінгу.

Окрім проблем із недостатньою захищеністю установ для карантину, Кларка також критикували за те, що під час коронавірусного карантину він із сім’єю влаштовував пляжні прогулянки та велопоїздки в гори.

Це вже друга відставка в уряді прем’єр-міністерки Джасінди Ардерн за останні півтора року, зазначає Reuters. У вересні 2020 року в країні мають відбутися загальні вибори.

Нагадаємо, 8 червня в Новій Зеландії заявили, що всі люди, у яких виявили COVID-19 у країні, одужали, і скасували всі коронавірусні обмеження, крім суворого прикордонного контролю.

Наразі в країні лише 18 людей хворіє коронавірусною хворобою — всі вони є новозеландцями, що поверталися з-за кордону додому після зняття обмежень.

Зазначимо, що в Новій Зеландії був один із найбільш жорстких карантинів у світі. На думку прем’єрки Ардерн, саме так вдалося повністю подолати коронавірус у країні.

Цей підхід оцінювали неоднозначно, передовсім вказуючи на його руйнівний вплив на економіку. За оцінками МВФ, вона скоротиться до кінця 2020 року на 8%. Водночас за весь час епідемії в Новій Зеландії зафіксували 1504 випадки інфікування та лише 22 смерті від коронавірусу в країні з 5 мільйонами населення.

Станом на ранок 2 липня у світі коронавірусною хворобою хворіли або хворіють 10 667 217 людей. Із них 5 464 430 (тобто понад половина) одужали, а 515 694 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: