Росія не наполягає на створенні спільного парламенту та конституції з Білоруссю, попри те, що це передбає союзний договір між двома державами. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає ТАСС.

Лавров зазначив, що договір про створення Союзної держави охоплював багато положень, утім з часом обидві сторони зрозуміли, що виконати їх поки що не вдасться.

«З часом, звісно, стало зрозуміло, що ні спільної конституції, ні спільного парламенту, ні спільного суду поки що, мабуть, створити не вдасться, і ми на цьому не наполягаємо», — сказав Лавров.

Він зазначив, що під час останньої зустрічі президента РФ Володимира Путіна з президентом Білорусі Олександром Лукашенком сторони говорили про ті положення угоди Союзної держави, які стосуються економіки та торгівлі.

Договір про створення Союзної держави Росії та Білорусі підписали 8 грудня 1999 року в Москві, він набув чинності 26 січня 2000 року. Таке утворенння є союзом двох країн з поетапно об'єднаним політичним, економічним, юридичним, культурним простором.

Наприкінці грудня перший віце-прем'єр Росії Антон Сілуанов звинуватив Білорусь у порушенні митного режиму між двома країнами та невиконанні союзного договору загалом.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію «братньою державою», а лише «партнером», оскільки у РФ «це поняття більше неприйнятне».

Раніше президент Білорусі Александр Лукашенко висловив хвилювання, що РФ хоче «включити» Білорусь у свій склад під приводом «глибокої інтеграції». У РФ пояснили, що об'єднання РФ та Білорусі зараз не на порядку денному.

Водночас у Росії заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавства Росії й Білорусі. У РФ кажуть, що створення документа «допоможе покращити економічну співпрацю».

На закритій нараді президента Білорусі Олександра Лукашенка з високими чиновниками обговорювали дії країни в умовах російського тиску. Вирішили «стояти до кінця за незалежність» від Росії.

Поділитись: