Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто відкрито підтримав угорську партію на місцевих виборах в Закарпатті. МЗС України назвало такі дії неприйнятними.

Свій заклик Сіярто написав у Facebook.

Він висловив сподівання, що у виборах візьме участь якомога більше угорців, щоби вони гарантували, що вони мають право голосу у формуванні майбутнього своєї спільноти.

«Єдина угорська організація, KMKSZ, претендує на членство у Закарпатській облраді, і було б погано, якби угорці залишились без представництва», — написав Сіярто.

У зв’язку з цим МЗС України виступило з офіційною заявою, в якій засудило такі дії угорського міністра.

«МЗС України глибоко засмучене, що у такий спосіб офіційний Будапешт нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України і завдав підступного удару послідовним зусиллям України конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми», — йдеться у повідомленні.

Відомство констатувало, що Будапешт нехтує добросусідськими відносинами з Києвом та законодавством України.

«Неприйнятні підказки виборцям з Будапешта порушують законодавство України і не залишають українській стороні іншого вибору як жорстко реагувати на такі кроки», — запевнили в МЗС.

Не вперше і не вдруге

Державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8 та 9 жовтня почав агітацію за партію «КМКС «Партія угорців України». На сайті партії з'явилась новина про відвідини Потапі з цитатою, у якій політик прямо закликає підтримати партію на місцевих виборах 25 жовтня.

Тоді МЗС України також засудило ці дії і звернулось до правоохоронців.

Подібні заяви та вояжі на Закарпаття угорські чиновники роблять доволі регулярно, що не сприяє гарним відносинам між країнами.

Будапешт, зі свого боку, критикує Київ через закон про освіту, ухвалений Верховною Радою. Він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

Також Угорщина вимагає від України змінити мовний закон, який вважає неприйнятним.

Поділитись: