Вступ України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та Європейського союзу — це не справа одного-двох років, але й не справа 30 років. Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу «1+1».

«Вступ до ЄС і вступ до НАТО — це історія, яка має середньострокову перспективу. Якщо хтось скаже, що ми вступимо за рік чи за два — ніколи не вірте. Це чиста брехня і введення людей в оману. Але якщо вам хтось скаже, що це справа мінімум на 30 років — теж не вірте, оскільки досвід свідчить зовсім про інше», — сказав Клімкін.

Він додав, що інтеграція України до НАТО та ЄС можлива лише, якщо «будемо по-справжньому працювати і будемо змінюватись».

За словами Клімкіна, якщо Україна буде змінюватися у такому темпі, як це відбувається нині, то країна «Ні за рік, ні за 2, ні за 5 до ЄС не вступить».

Відповідно до опитування соціологічної групи «Рейтинг» (з 29 вересня по 14 жовтня), 58% українців виступили за інтеграцію України з Європейським Союзом, за вступ у Північноатлантичний Альянс (НАТО) — 45%.

22 листопада Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО.

У березні 2018 президент України Петро Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

Поділитись: