Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зазначив, що після оприлюднення стенограми розмови президента Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа відчувається певне напруження.

Про це він сказав в інтерв'ю «Укрінформ».

«З боку наших західних партнерів тут присутня дещо перебільшена емоційна складова. Образа не вилилася в якісь радикальні форми, але певне напруження все-таки відчувається», — сказав Пристайко.

Він додав, що є певна награність і бажання використати цей момент зі сторони лідерів інших країн. За словами міністра, після оприлюднення розмови очільники держав також задумалися, як розмовляти з Трампом і між собою.

«Дипломатія зіткнулась з абсолютно новою реальністю. Ми давно жартували з колегами, що наша професія вимирає, бо лідери почали спілкуватися між собою напряму, але навіть не думали, що так швидко деталі їхнього спілкування стануть відомі широкому загалу», — зауважив Пристайко.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
Поділитись: