Рішення Конституційного суду про скасування низки антикорупційних норм демонструє, що нинішня еліта України налякана роботою Антикорупційного суду, який почав саджати корупціонерів у в’язницю, вважає директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

Про це він заявив в ефірі hromadske.

«Суд не просто запрацював 5 вересня 2019 року. За останнім 3 місяці Антикорупційний суд виніс понад 10 вироків з реальним позбавленням волі. Поки ці справи не дуже гучні, але ці справи налякали тих суб’єктів, які зараз перебувають в суді. Наприклад, пан Мартиненко… видно, що люди просто переживають, бояться, тому що цей суд поки неможливо купити — сподіваюсь, так буде завжди», — зазначив очільник Бюро.

Ситник наголосив, що це вже схоже на той наслідок антикорупційної реформи, на який всі чекали — «справедливі вироки за корупційні дії».

«Тому я думаю, що це пов’язано з тим, що ми наблизились до точки неповернення в антикорупційній реформі. Вироків стає все більше, це вже тенденція — і ця тенденція налякала еліту, яка в тому числі перебуває в судах», — вважає він.

Ще однією причиною атаки на антикорупційні органи очільник НАБУ вважає спроби проросійських сил зіпсувати відносини України із західним партнерами.

«Ви ж бачили, хто подавав це подання (про скасування антикорупційних норм — ред.)?», — додав він.

Якщо ви не знаєте, що більшість депутатів, які підписали його — від «Опозиційної платформи — за життя».

Детальніше про рішення Конституційного суду і його наслідки читайте ТУТ.

Нагадаємо, напередодні в Офісі президента пообіцяли забезпечити роботу системи електронного декларування та існування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування статків чиновниками та суддями.

Поділитись: