Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв готовий дати свідчення у федеральному розслідуванні США щодо адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані.

Про це Коболєв заявив американському виданню Time.

«З великою ймовірністю мене запросять для дачі свідчень у цій справі. Якби мене покликали, я був би готовий приїхати і дати свідчення», — наголосив Коболєв.

Федеральні прокурори розслідують можливі порушення Джуліані щодо фінансування виборчих кампаній і незаконного лобіювання.

Зазначалося, що розслідування пов'язане з федеральним справою проти двох соратників Джуліані, Ігоря Фрумана і Лева Парнаса, яким минулого місяця були пред'явлені звинувачення в можливому порушенні законів про фінансування виборчої кампанії.

Заплановані закриті свідчення Коболєва, про які раніше не повідомлялося, можуть пролити світло на недавні твердження керівників енергетичних служб США і України про те, що Парнас і Фруман намагалися використовувати свої зв'язки з Джуліані та адміністрацією Трампа для заміни керівництва Нафтогазу.

Зазначається, що свідчення Коболєва можуть з'явитися після свідчень іншого керівника Нафтогазу, Андрія Фаворова, які він дав слідчим 21 листопада в Нью-Йорку.

10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса. Їх називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями.

Фруман і Парнас відмовилися свідчити в Конгресі в межах розслідування про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського.

Фруман і Парнас — уродженці України та Білорусі, які мають американське громадянство. Обидва вони вели бізнес у США і фінансували Республіканську партію на парламентських виборах 2018 року. 

Фрумана і Парнаса звинувачують у порушенні законодавства про фінансування виборчої кампанії, обмані Федеральної виборчої комісії та змові. У 2018 році вони перевели на користь Республіканської партії та прихильників Трампа кошти, на суму понад 500 тисяч доларів.

Прокурори у США припускають, що частина цих коштів була незаконно отримана від іноземців, зокрема росіян.

Раніше журналісти BuzzFeed News і OCCRP, які провели спільне розслідування, з’ясували, що саме Фруман і Парнас організували переговори Джуліані з ексочільниками ГПУ Юрієм Луценком та Віктором Шокіним, які радили Джуліані, як вплинути на репутацію Джо Байдена — потенційно головного конкурента Трампа на майбутніх виборах.

Напередодні інавгурації Зеленського, у травні 2019 року, Фруман і Парнас провели кілька зустрічей з майбутньою владою у Києві. За даними розслідувачів, між першим і другим туром виборів бізнесмени спілкувалися з Сергієм Шефіром (нинішній помічник Зеленського) та Іваном Бакановим (нинішній глава Служби безпеки України).

Парнас та Фруман також намагались встановити контакт з новим президентом України Володимиром Зеленським через олігарха Ігоря Коломойського. У травні 2019 року Джуліані назвав і Парнаса, і Фурмана «своїми клієнтами», пишучи у Twitter про погрози їм з боку Ігоря Коломойського.

Крім того, Парнас і Фруман імовірно намагалися домогтися усунення Марі Йованович з посади експослині США в Україні.

Поділитись: