Адвокат президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Рудольф Джуліані в травні планував візит в Україну для зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, під час якої ймовірно мав підштовхнути Зеленського до розслідування щодо ексвіцепрезидента США Байдена.

Про це повідомляє BuzzFeed.News.

Повідомляється, що Джуліані є почесним мером Анатовки — соціально-адаптаційного проекту у Київській області, призначеного для переселенців зі сходу України та побудованого в 2014 році на кошти єврейської громади.

«За допомогою даного проєкту за посередництва Льва Парнаса та Ігоря Фрумана для Джуліані намагалися організувати зустріч з новообраним президентом України, якого він мав підштовхнути до розслідування щодо Байдена», — йдеться в повідомленні.

За словами Джуліані у коментарі New York Times, його візит в Україну планувався нібито для участі у заході в неназваній єврейській громаді, де колишній мер Нью-Йорка мав виступити з промовою.

За кілька днів у своєму пості на Facebook Моше Реувен Асман — головний рабин Києва та України від Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад, один з організаторів проекту «Анатовка» — повідомив, що Джуліані запросили виступити від спільноти «Анатовка» і благодійної організації Фрумана з Нью- Йорка.

Однак візит Джуліані було скасовано, оскільки Зеленський відмовився зустрітися з ним.

Замість України Джуліані і Парнас вирушили до Парижа, де вони зустрілися з головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким, який був одним із джерел кампанії Джуліані по Україні, пише видання.

У Парижі також був присутній Асман, де і подарував колишньому меру Нью-Йорка символічний ключ від Анатовки.

Серед спонсорів Анатовки — соратник Джуліані Ігор Фруман, проросійський політик, чинний нардеп Вадим Рабинович і казахський олігарх Олександр Машкевич, чия компанія Eurasian National Resources Corporation є фігурантом справи про корупцію у Великій Британії.

Фруман був публічним спонсором проекту протягом мінімум двох років. Наприкінці 2017 року він заснував нью-йоркську благодійну організацію «Американські друзі Анатовки», яка, згідно з фінзвітами, зібрала трохи більше 1300 доларів, дані за 2018 рік не опубліковані.

Згідно з даними, щонайменше протягом двох років Парнас і Фруман робили пожертвування і запитували фінансову підтримку єврейських благодійних організацій в рамках міжнародних зусиль по налагодженню зв’язків з впливовими політиками.

«Документи свідчать про те, що на додаток до внеску у проект „Анатовка“ Фруман і Парнас зробили невідоме раніше пожертвування в розмірі 25 тис. доларів на адресу фонду „Молодий Ізраїль“ — некомерційної організації в Нью-Йорку, керованої Джозефом Фрагером, який раніше займався збором грошей для міністра енергетики США Ріка Перрі».

Пожертвування мало місце у серпні 2018 року від імені компанії Global Energy Partners LLC, яка має аналогічну назву з Global Energy Producers — компанією Delaware LLC, створеної для укладення угоди з продажу американського скрапленого природного газу в Україну.

Пожертвування в розмірі 325 тис. доларів, зроблене у 2018 році від імені Global Energy Producers на адресу America First Action — кампанії на підтримку Трампа на виборах 2016 року — стало одним з декількох внесків, які згадуються в справі про імпічмент Трампа і походження коштів якого Фруман і Парнас приховували.

«Фінансова підтримка соратниками Джуліані благодійних організацій дозволила їм отримати доступ до певних фігур в США та Ізраїлі, а також до бізнесменів в Україні, що дозволило зміцнити їхню кампанію з Джуліані з метою спробувати знайти компромат і висунути теорії змови про кандидата в президенти від Демократичної партії і колишнього віце-президента Джо Байдена», — пише видання.

Нагадаємо, бізнесмени-вихідці з СРСР тісно пов’язані з Джуліані, особистим адвокатом Дональда Трампа. Вони довгий час допомагали Джуліані зібрати компромат на політичного опонента Трампа, кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена, чий син, Хантер Байден, був членом ради директорів української газової компанії Burisma.

У 2018 році Фруман і Парнас представили Джуліані декільком нинішнім і колишнім українським топ-прокурорам для обговорення справи сина Джо Байдена Гантера.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування. 

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, у 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував. 

Поділитись: