Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак вважає, що заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі у Мінську Вітольд Фокін має піти з цієї посади. За його відставку виступив і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Про свою позицію щодо політика Єрмак написав у Facebook.

Трохи контексту: 29 вересня на засіданні комітету парламенту з питань організації державної влади Вітольд Фокін заявив, що не бачив «жодного підтвердження того, що там (на Донбасі) війна між Україною та Росією». А прийшов політик на засідання, щоб відповісти на запитання щодо своїх попередніх скандальних висловлювань про війну на Донбасі.

Єрмак у своєму дописі наголосив на офіційній позиції України: «у нас триває війна, в якій Росія — сторона конфлікту, а не спостерігач».

Глава ОП зазначив, що ТКГ не ухвалює жодних рішень, а є логістичним майданчиком для узгодження деталей та домовленостей, які досягаються лідерами «Нормандського формату». Принципові ж рішення ухвалюють президент і парламент, каже Єрмак.

«Моя особиста позиція — пан Фокін має піти з ТКГ», — підсумував глава Офісу Зеленського.

Що вирішив Комітет Ради щодо Фокіна?

29 він рекомендував Зеленському звільнити Фокіна через його висловлювання щодо війни на Донбасі. Депутати на засіданні комітету ініціювали прийняття Верховною Радою постанови зі зверненням до Зеленського. Так, депутати просять засудити слова Фокіна та звільнити його з ТКГ щодо врегулювання миру на Донбасі.

Водночас депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура розповів «РБК-Україна», що депутати ухвалювали постанову з порушеннями закону. За його словами, під час голосування у залі було 13 депутатів, хоча для початку голосування потрібно 14.

Крім того, на засіданні не було секретаря, який вів протокол, і цього питання не було в порядку денному. Тому депутат вважає, що постанова навряд чи з'явиться у сесійній залі Ради.

Хто проти Фокіна?

Депутати з комітету та Єрмак не єдині, кому не до вподоби заяви Фокіна. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав його «махровим ідіотом» та закликав «негайно гнати, як мінімуму, на пенсію».

Раніше Соломія Бобровська від «Голосу» ініціювала депутатське звернення до президента Володимира Зеленського для того, щоб відкликати Вітольда Фокіна із Тристоронньої контактної групи. За її словами, звернення підписали майже 50 народних депутатів.

Хто такий Фокін і що він вже наговорив?

18 серпня президент Володимир Зеленський увів до складу делегації України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі колишнього прем'єр-міністра Вітольда Фокіна. Він став першим заступником глави делегації — Леоніда Кравчука.

А нещодавно його онучка — співачка і модель Маша Фокіна — заявила, що це вона познайомила свого дідуся з головою ОП Андрієм Єрмаком, який і запропонував Фокіну посаду в ТКГ. А от сам Фокін не може пригадати, коли познайомився з Єрмаком.

В одному з інтерв'ю Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині. Також він заявив, що з обидвох сторін було скоєно багато злочинів і виступає за повну амністію.

А ще зазначив, що готовий їхати на окуповану частину Донбасу для переговорів, якщо таке доручення дадуть президент чи парламент.

Поділитись: