Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що виконає будь-які вимоги закону.

Так він прокоментував Громадському заяву Ірини Венедиктової із команди Зеленського про його ймовірну відставку.

«Я виконаю будь-які вимоги закону. Є законні процедури. Я минулого року пройшов усі кола пекла. Мене розслідувало ГПУ при підтримці НАБУ, розслідувало СБУ, пробували на Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів, я поніс відповідальність за неетичну поведінку тих прокурорів, які, на жаль, не виконували своїх посадових обов’язків. Треба жити за законом», — сказав Холодницький.

«Це питання риторичне. Те, що заявляють команди ЗЕ, ПО, ТИ чи інших політиків я сприймаю виключно, як їхні особисті думки», — додав він.

Раніше у Зеленського розповіли про перші антикорупційні кроки, зокрема йшлося перезапуск НАЗК і САП та створення органу фінрозслідувань.

5 березня послиня США в Україні Марі Йованович заявила, що для цілісності антикорупційних інституцій необхідно замінити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

А 29 січня СБУ закрила провадження проти Холодницького за підозрою в розголошенні даних досудового розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

Нагадаємо, 30 березня 2018 року голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

У липні того ж року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Бюро.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Поділитись: