Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та депутат фракції Олександр Дубінський пройдуть перевірку на поліграфі через ймовірну корупцію у комітеті Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Про це Арахамія заявив журналістам 23 жовтня.

Перевірка відбудеться увечері 23 жовтня, поліграфологом буде приватна особа. Водночас Арахамія хоче, щоби інші члени комітету проходили поліграф у державній установі.

Очільник фракції уточнив, що у «Слуги народу» немає фактів про отримання кимось з депутатів 30 тисяч доларів за голосування у комітеті. Керівництву фракції розповів один з депутатів, що йому пропонували 25 тисяч доларів за відповідне голосування, а інший сказав, що йому пропонували 30 тисяч.

«Якщо б були факти, цим би вже займались правоохоронні органи», — сказав він.

Також Арахамія розповів, що 24 жовтня на телеканалі «1+1» виступить свідок цієї історії.

Водночас глава президентської фракції наголосив, що депутати мають самі вирішити, чи проходитимуть вони поліграф, бо їх ніхто не може змушувати. 

Раніше із вимогою пройти поліграф до членів податкового комітету звернувся президент Володимир Зеленський.

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабаря у розмірі 30 тисяч доларів 11 народними депутатами з парламентського податкового комітету.

18 жовтня депутати на засіданні комітету депутати не прийняли законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості». Документ зареєстрували в парламенті 4 вересня, його авторами стали 31 депутат від фракцій «Голос» і «Слуга народу». Пізніше депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський написав у Facebook, що Офіс президента хоче, щоб всі депутати партії у податковому комітеті Ради пройшли детектор брехні.

Поділитись: