Обрана головою Міллі Меджлісу (парламенту) Азербайджану VI скликання Сахіба Гафарова, архів
Фото:

Facebook/Sahiba Gafarova

Головою Міллі Меджлісу (парламенту) Азербайджану VI скликання обрали Сахібу Гафарову — це вперше в історії держави, коли жінку призначили на цю посаду.

Про це повідомляє «Интерфакс-Азербайджан».

Кандидатуру Гафарової запропонувала правляча партія «Єні Азербайджан» («Новий Азербайджан»), за неї проголосували 116 зі 125 депутатів.

Першим віцеспікером парламенту обрали Алі Гусейнлі, віцеспікерами — Аділя Алієва і Фазаїла Ібрагімлі.

Гафарова народилася в 1955 році, закінчила Азербайджанський педагогічний інститут російської мови і літератури ім. Ахундова і Азербайджанський університет іноземних мов (за спеціальністю англійська мова).

Вона була депутаткою парламенту Азербайджану V скликання, входила до складу азербайджанської делегації в ПАРЄ. На дострокових виборах 9 лютого 2020 року обрана депутатом парламенту Азербайджану від міста Шамкір.

Як повідомлялося, на дострокових виборах правляча партія президента Азербайджану Ільхама Алієва отримала більшість місць у новому парламенті.

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року парламент Азербайджану ухвалив рішення про саморозпуск. З пропозицією про розпуск виступила правляча партія «Єні Азербайджан», головою якої є президент Ільхам Алієв.

За офіційною версією, таке рішення ухвалили, бо тодішні депутати «не відповідали курсу президента і проведеним ним реформам».

Водночас, за однією з неофіційних версій, це один з етапів переходу влади від Ільхама Алієва до його дружини Мехрібан Алієвої, яка займає пост першої віцепрезидентки.

Поділитись: