Сергій Притула
Фото:

Партія «Голос»

Телеведучий, комік, актор та волонтер Сергій Притула балотуватиметься від партії «Голос» на посаду міського голови Києва.

Про це він оголосив у вівторок, 11 серпня, під час презентації команд партії на місцевих виборах.

За даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного наприкінці липня, за Сергія Притулу на місцевих виборах готові проголосувати 10,4% киян. У 2019 році він брав участь у парламентських виборах під 30-м номером у списку, але не пройшов.

«Мені небайдуже те, що відбувається в Києві, бо я тут живу. Київ — це мій дім. І для мене вкрай важливе відчуття затишку і безпеки в моєму домі. Як будь-яка нормальна людина я хочу бачити кращий Київ», — сказав Притула під час виступу.

Він також пообіцяв, що йому «не набридне через пів року і він не складе мандат». Зазначимо, що лідер партії Святослав Вакарчук після виборів до парламенту і отамання мандату народного депутата через пів року склав його. Зробив це вже вдруге.

За словами очільниці «Голосу» Кіри Рудик, загалом у «Голосу» є 15 кандидатів у мери і 107 команд, які братимуть участь у місцевих виборах в Україні в жовтні 2020 року. Обирали їх за чотирма критеріями: патріотизм, антикорупційність, професійність і рішучість. Гасло «Голосу» на місцевих виборах — «Твій голос здатен».

До прикладу, кандидаткою на посаду мера Одеси від партії буде Наталія Делієва. Повний список своїх кандидатів «Голос» поки не опублікував.

Хто такий Сергій Притула?

Як пише рух «Чесно», Притула у 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання від партії «Голос» (№30 у списку), але не пройшов.

Телеведучий і актор. З 2017 року — ведучий українського національного відбору на конкурс «Євробачення».

З 2008 до 2011 року вів ранковий ефір «Нового каналу», телешоу «Підйом». У 2006-2009 роках працював в українському шоу «Камеді клаб».

Ведучий гумористичного шоу «Вар'яти». Актор, автор і співпродюсер скетч-шоу «Файна Юкрайна». Також займався радіо-проєктами на кількох FM-радіостанціях.

Веде волонтерську діяльність. Збирає матеріальну допомогу українським військовим. Купує для військових потреб автомобілі, ліки, прилади нічного бачення та іншу військову оптику. Неодноразово відвідував прифронтові зони.

В Тернополі утримує реабілітаційний центр для постраждалих від війни. Організовує збір книжок для дітей, зокрема — для дітей з окупованого Криму.

До 2005 року жив у Тернополі, де працював радіоведучим. Закінчив Тернопільський державний економічний університет, Інститут фінансів, спеціальність «фінанси і кредит». У 2018 році лауреат трьох премій «Телетріумф».

Коли вибори мера?

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Що кажуть соціологи?

За результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке проводили наприкінці липня, на найближчих місцевих виборах за чинного міського голову Києва Віталія Кличка готова поголосувати відносна більшість киян (41%). На другому місці за підтримкою — телеведучий Сергій Притула (11%).

Соціологи вказують, що за рік електоральна підтримка Кличка зросла майже вдвічі. До того ж 54% опитаних вважають, що ситуація у Києві під керівництвом Кличка покращилася, а 30% змін не побачили.

За кандидатку на посаду мера Києва від «Слуги Народу» Ірину Верещук готові проголосувати 9,4% жителів міста, які визначилися з вибором, 9% — за засновника Eurolab Андрія Пальчевського, 5,4% — за депутата від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко.

Поділитись: