Україну звинуватять у можливих проблемах з постачанням російського газу Європі у разі, якщо вона не встигну провести відокремлення газотранспортної системи з Нафтогазу (провести анбандлінг) до кінця року.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв, передає прес-служба Нафтогазу.

«Якщо ми не зможемо завершити анбандлінг правильно і коректно, Україна буде звинувачена в усіх потенційних проблемах наступної зими. У нас немає чотирьох місяців. Ми повинні отримати повністю сертифікованого оператора до кінця цього року», — повідомив Коболєв.

Він зазначив, що російська сторона буде ретельно вивчати те, як Україна проведе анбандлінг перед тим, як укладати нову угоду про транзит газу. Зазначимо, що проведення анбандлінгу є умовою укладання контракту за європейськими правилами.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова укласти новий транзитний контракт з Україною за європейським законодавством. У Нафтогазі зазначили, що таку заяву Путін зробив через те, що Росія не вірить, що Україна встигне запровадити європейське законодавство до кінця року.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: