Голова ОАСК Павло Вовк відреагував на санкції США. Каже, це не стало для нього несподіванкою

Голова ОАСК Павло Вовк
Голова ОАСК Павло ВовкFacebook / Павло Вовк

Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк заявив, що американські санкції проти нього не стали несподіванкою, та поскаржився, що вже 7 років до нього та ОАСКу надмірна увагу «міжнародних авантюристів та їхньої місцевої агентури».

Про це він написав у Facebook.

Вовк називає американські санкції «логічним розвитком багаторічної кампанії, спрямованої на отримання певними міжнародними структурами контролю над судовою владою України». Він не уточнює, кого має на увазі.

Згадав голова ОАСКу й початок у Вищому антикорупційному суді слухання його справи про можливе захоплення влади. Цю справу називає «безперспективною».

«Відсутність будь-яких досягнень, крім дешевого піару, очевидно і змусило ініціаторів кампанії вдатися до останнього шансу — звернення з кляузами до Вашингтона. Ці люди, намагаючись уникнути відповідальності за безрезультатно витрачені час і гроші та користуючись своїми зв’язками, ввели в оману Держдепартамент США», — написав Вовк, не вказуючи, хто ж такі «ці люди».

Скаржиться Вовк і на те, що він та загалом ОАСК є «об’єктом надмірної уваги групи міжнародних авантюристів та їхньої місцевої агентури». А підсумував Вовк свою реакцію на санкції тим, що «багато чого пережив, тож переживу й відсутність можливості з’їздити до США».

Нагадаємо, Держдепартамент США ввів санкції проти Павла Вовка та двох його найближчих членів родини — на них накладають візові обмеження. Обмеження застосовують за вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші громадські процеси.

У чому звинувачують Вовка?

2020 року НАБУ звинуватило керівництво ОАСК, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні та ухваленні замовних рішень на користь політичних еліт і бізнесменів. Слідство опублікувало записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень. У березні 2021 року НАБУ завершило розслідування та відкрило матеріали справи для ознайомлення. Підозрювані та їхні адвокати могли ознайомлюватися з матеріалами справи до 15 червня 2022 року.

У НАБУ звинувачували захисників у затягуванні справи, а Вовка та інших суддів ОАСК — в ухилянні від процесуальних обов'язків: зокрема, Вовк постійно ігнорував судові засідання. Свою поведінку очільник ОАСК пояснював тим, що не вважає себе підозрюваним у справі.

У квітні 2021 року у Верховній Раді зареєстрували президентський законопроєкт про ліквідацію ОАСК. Замість нього Зеленський пропонує утворити новий суд — Київський міський окружний адміністративний суд.