Голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) для розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів Борислав Береза зазначив, що у нього дуже великі запитання до того, що відбувається в Херсоні.

«Мене хвилює реакція голови Генічеської РДА, який написав: «Собаці політична смерть» (так він прокоментував указ про відставку Бориса Бабіна з посади постійного представника президента в АРК Крим — ред) . Запитання до політичної культури — окреме запитання, мабуть, до команди, яка керує Херсонською областю. Перший, хто лайкнув це, це голова апарату Херсонської ОДА, тому в мене дуже великі запитання до того, що відбувається в Херсоні, та до того, що я розповів», — зазначи Береза.

«Коли ми бачимо що Бабін пише повідомлення, що йде у відставку, а голова РДА — людина, призначена президентом, пише: «Собаці політична смерть», я впевнений, що це потрібно розглядати адміністрації президента, що відбувається» — наголосив він.

Береза також сказав, що Бабін заздалегідь написав заяву про відставку, й додав, що у нього немає припущень щодо кандидатур на посаду

«Реакція місцевої політичної еліти (на жаль, така еліта), дуже показова. Вони раді тому, що людина, яка оприлюднила інформацію про те, що відбувалося в Херсонській області, зараз не буде на посаді повноважного представника президента по АРК Крим», — додав він.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: