Глава Європейської ради Дональд Туск дорікнув премʼєр-міністру Великої Британії Борису Джонсону у веденні «безглуздих ігор» у питанні ймовірних чергових невдалих переговорів про вихід Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу.

Про це Туск написав у Twitter.

«Борисе Джонсоне, на карту поставлена не перемога в якійсь безглуздій грі звинувачень. На карту поставлено майбутнє Європи й Великої Британії, а також безпека та інтереси нашого народу. Вам не потрібна угода, ви не хочете відстрочки, ви не хочете скасувати вихід, quo vadis?(Куди прямуєш? — ред.)», — написав Туск.

Раніше в Європарламенті заявили про незгоду з останньою пропозицією Джонсона щодо Brexit.

Нагадаємо, раніше парламент Великої Британії ухвалив закон, який зобов’язує Бориса Джонсона продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня парламент не ухвалить угоду про вихід із ЄС.

Якщо Джонсон відмовиться дотримуватися закону, на нього можуть подати до суду.

Водночас Джонсон раніше заявляв, що не буде просити Європейський Союз про відтермінування Brexit.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: