Європейський парламент не підтримав пропозиції прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона щодо врегулювання проблеми Brexit.

У ЄС заявили, що у пропозиціях «немає підстав для угоди», тому Британія має їх переглянути, пише Reuters.

Європейські чиновники вважають, що надані пропозиції можуть бути лише «відправною точкою для нових переговорів».

«У ньому немає пристойного рішення для митниці. І він встановлює жорсткий кордон на острові Ірландія », — сказав один із представників ЄС.

4 жовтня Європейська комісія з Brexit повинна провести переговори з британською стороною, в ході якої висуне свої пропозиції щодо угоди.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розкрив пропозиції щодо врегулювання проблеми виходу країни з Європейського Союзу, а саме — розв'язання проблеми кордону між Ірландією та Північною Ірландією («бекстоп»).

План Великої Британії щодо «бекстопу» складається з п’яти основних пунктів:

  • дотримання Страстноп’ятничної угоди 1998 року, яка гарантує мир у Північній Ірландії;
  • зобов’язання щодо довгострокових сфер британсько-ірландського співробітництва;
  • створення єдиних норм на всій території острова Ірландія щодо регулювання торгівлі товарами, зокрема сільськогосподарськими, та їхнього руху;
  • надання законодавчій та виконавчій владі Північної Ірландії можливості схвалювати положення щодо економічного регулювання до набуття ними чинностями;
  • Північна Ірландія стане частиною митної території Сполученого Королівства, а не митного союзу ЄС, по завершенні перехідного періоду.

Таким чином, дія «бекстопу» поширюватиметься лише на територію острова Ірландія, а не на все Сполучене Королівство. Через останнє Борис Джонсон критикував угоду про Brexit, укладену урядом Терези Мей у листопаді 2018 року.

По завершенні перехідного періоду виходу Великої Британії з ЄС, йдеться в листі Джонсона до глави Європейської комісії, на острові Ірландія доведеться встановити пункти для митних перевірок, вплив яких пропонується мінімізувати, серед іншого, електронним документообігом.

Нагадаємо, раніше парламент ухвалив закон, який зобов’язує Бориса Джонсона продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня парламент не ухвалить угоду про вихід із ЄС.

Якщо Боріс Джонсон відмовиться дотримуватися закону, на нього можуть подати до суду. 24 вересня Верховний суд Великої Британії визнав незаконним рішення про призупинення роботи парламенту.

Раніше прем'єр-міністр уже заявляв, що не буде просити Європейський Союз про відтермінування Brexit.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: