Головний рабин України Моше Реувен Асман звинуватив директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника у брехні щодо історії з нібито прослуховуванням синагоги.

Про це Асман написав у Facebook, коментуючи заяву Ситника на засіданні антикорупційного комітету Ради 12 лютого.

Рабин зазначив, що директор НАБУ збрехав, коли заперечив інформацію про прослуховування синагоги. Асман стверджує, що в нього є документи, які доводять факт прослуховування.

Також рабин стверджує, що НАБУ прослуховувало Європейський суд з прав людини у Страсбурзі. Більш того, як стверджує Асман, за обома операціями — у синагозі та в ЄСПЛ — стоїть один детектив НАБУ — Сергій Рокунь.

Крім цього, Асман заявив, що конфіденційно зустрічався із Ситником і надав йому докази «переслідування парафіян».

Головний рабин України додав, що звертатиметься через цю історію до керівництва країни та міжнародної спільноти.

Вчора, 12 лютого, на засіданні антикорупційного комітету Ради Ситник заперечив прослуховування синагоги та ЄСПЛ. Він зазначив, що такі повідомлення пов’язані зі справою щодо колишнього народного депутата, колишнього заступника міністра.

«Зараз ця справа вже з підозрами, в принципі на завершальній стадії. Але повідомлення пішли раніше, тоді, коли люди вже відчували, що будуть підозри. І навіть були повідомлення, що ми прослуховували Європейський суд з прав людини. Я спочатку думав, що це жарт, але про це дуже відома особа написала», — сказав очільник НАБУ.

Ситник наголосив, що НАБУ ніколи не здійснює прослуховування без санкції суду, а ці заяви про ЄСПЛ та синагогу є «певним способом захисту». Він запевнив, що ці звинувачення — фейки.

Початок цієї теми на 44:35.

Нагадаємо, вперше у прослуховуванні центральної синагоги в Києві Асман звинуватив НАБУ у жовтні 2018 року. Бюро й тоді заперечило факт прослуховування.

А у прослуховуванні ЄСПЛ Бюро звинуватив правозахисник з Харківської правозахисної групи Євген Захаров. НАБУ знову заперечило цю інформацію.

Зазначимо, що нещодавно НАБУ оголосило підозри у справі, де фігуранти зокрема — колишній народний депутат Георгій Логвинський та колишня заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька. Їм закидають розкрадання бюджетних коштів за допомогою механізму звернення громадян до ЄСПЛ.

Поділитись: