Нікулінський суд Москви відправив журналіста Голунова під домашній арешт
Фото:

Євген Фельдман/Meduza

Головний редактор видання «Медуза» Іван Колпаков повідомив, що журналіст Іван Голунов отримував погрози протягом 13 місяців. Його затримання пов’язане із його журналістською діяльністю, упевнені в редакції. 

«Протягом як мінімум 13 останніх місяців Іван Голунов отримував погрози від героїв тексту, що ще не вийшов. За пару годин до затримання Іван здав цей текст редактору Олексію Ковальову – ось такі вони щасливі люди (обидва)», – розповів Колпаков.

Він не назвав тему матеріалу та імена можливих організаторів переслідування Голунова, аби не нашкодити Івану та самому розслідуванню, яке ще треба завершити. Але додав, що ідеться не про московську мерію.

«Ми плануємо залучити до цієї роботи колег з інших російських видань – і опублікувати цей текст на різних майданчиках, включаючи закордонні медіа. Чим їх буде більше, тим краще. Але спершу доведеться добре попрацювати», – додав Колпаков.

Напередодні суд відправив Голунова під домашній арешт. Десятки журналістів вступилися за нього, акції підтримки журнраліста пройшли і кількох містах.

«Будь ласка, давайте не будемо зупинятися – до тих пір, поки з Івана Голунова не знімуть усі звинувачення», – додав Колпаков. 

Журналіста-розслідувача Голунова затримали у Москві 6 червня, начебто виявивши у нього наркотики. Сам він стверджує, що поліцейські підкинули йому наркотики.

8 червня Голунова офіційно звинуватили у замаху на збут наркотиків, ця стаття передбачає до 20 років ув'язнення.

Після затримання йому 16 годин не дозволяли звернутися до адвоката та застосовували силу. Голунов заявляв, що його вдарили по голові й протягли по підлозі, а один з поліцейських наступив йому ногою на груди.

Викликати швидку допомогу йому не дозволили. Крім того, поліція довго відмовлялася взяти у Голунова біологічні зразки, аналіз яких може підтвердити, що він не торкався до наркотиків.

Перед засіданням суду Голунова госпіталізували. Йому стало зле у відділенні поліції, лікар «швидкої» заявив, що у нього підозра на перелом ребер, струс головного мозку і гематома.

Лікар бригади швидкої допомоги, яка доставила в лікарню Голунова, повідомив про забої та травми, виявлені у журналіста.

Увечері 8 червня суд дав адвокатам Голунова 15 хвилин на ознайомлення зі справою. Голунова відправили під домашній арешт.

Поділитись: