Прем’єр-міністр Олексій Гончарук переконаний, що паніка і протести місцевих мешканців проти розміщення евакуйованих з Китаю громадян — це один із наслідків інформаційної війни проти України.

Про це Гончарук сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

«Ті події, які вчора відбувалися, на мою думку, є наслідком зокрема інформаційної війни, яка продовжується щодо нашої країни і зсередини, і ззовні. Я передбачаю, що провокації продовжаться. Думаю, що інформаційне поле будуть продовжувати розкачувати, щоб створити паніку, щоб зневірити населення, посіяти серед нас недовіру і розбрат», — зазначив прем’єр.

Гончарук також розповів, що зараз різні ресурси розганяють історію про те, що «нібито громадянка Китаю, яка 5 днів тому прилетіла в Україну, пробула 4 дні в Києві і виїхала поїздом в Москву, на кордоні з РФ була зупинена, і там нібито виявили якийсь вірус і там нібито вони щось досліджують».

Прем’єр вважає, що уряд, президент і парламент «зробили все від них залежне і достатнє, щоб громадяни, які були евакуйовані, і ті, які перебувають на території України, були у безпеці». Наразі немає жодних підстав для паніки, ситуація під контролем, запевнив Гончарук.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали, правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу. Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями й іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронцеві каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила дві кримінальні справи.

Поділитись: