Генеральна прокуратура України передала до Національного антикорупційного бюро справи про виведення колишніми власниками ПриватБанку коштів з цього банку, що призвело до його банкрутства та націоналізації.

Про це повідомив голова НАБУ Артем Ситник у коментарі «24 каналу».

«Те, що відбувалося у ПриватБанку, коли кредити видавалися на пов’язаних осіб, це все ж не зовсім компетенція НАБУ. Це розслідування ГПУ, але 20 листопада повністю ліквідується слідство у цьому органі», — повідомив Ситник.

Таким чином всі справи щодо виведення з коштів вкладників ПриватБанку колишніми власниками цього банку до його націоналізації, будуть розслідуватися одним органом — НАБУ. Раніше НАБУ розслідувало ще одну справу щодо націоналізації ПриватБанку, яка стосувалася можливої причетності до виведення коштів з ПриватБанку посадовців НБУ.

«Коли генпрокурором став (Руслан) Рябошапка, то ми провели з ним нараду і вирішили, виходячи з інших дій правоохоронних органів, що і цю справу, а це майже 1800 томів, передати до НАБУ. Йдеться про справу щодо подій в ПриватБанку ще до націоналізації, коли він комерційним», — зазначив Ситник.

Раніше у Національному банку повідомили, що попросили нового генпрокурора розслідувати виведення коштів з ПриватБанку.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Колишній голова ГПУ повідомляв, що юридично Коломойський не завдавав ПриватБанку збитків на 5,5 мільярда доларів.

Поділитись: