Віцепрезидент ЄБРР Алан Пію
Фото:

hromadske

У Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що очікують на активізацію розслідування справ щодо виведення з ПриватБанку близько 5,5 мільярда доларів його колишніми власниками.

Про це у коментарі hromadske повідомив віцепрезидент ЄБРР Алан Пію в кулуарах інвестиційного форуму у Маріуполі.

Зокрема, він зазначив, що ЄБРР вітають заяву Офісу президента щодо того, що ПриватБанк не може повернутися до колишніх власників, однак необхідно подивитися, як це буде реалізовано на практиці.

«Друга річ. На скільки ви знаєте, менеджмент ПриватБанку ініціював низку позовів, зокрема у Британії та Україні для того, щоб повернути активи, які були виведені з банку. Нещодавно у Лондоні ухвалили дуже важливе рішення, яке підтверджує, що справа підпадає під британську юрисдикцію. В Україні також є справи, які знаходяться у різних державних інституціях і ми очікуємо, що ці інституції зроблять те, що необхідне для прогресу в цих справах в Україні», — повідомив Пію.

Він зазначив, що НАБУ, ГПУ та СБУ не є судами, на які уряд не може чинити тиску, тому в ЄБРР очікують на активізацію роботи з розслідування злочинів Коломойського щодо виведення з ПриватБанку близько 5,5 мільярда доларів.

Під час виступу на інвестиційному форумі в Маріуполі прем’єр-міністр України заявив, що уряд не може втручатися у роботу судів у справі ПриватБанку, однак буде робити все, щоб реформувати судову систему та не допустити ухвалення неправомірних рішень судів.

23 жовтня під час зустрічі з послами країн G7, в Офісі президента заявили, що «підстав для повернення ПриватБанку Коломойському немає». Це було чи не вперше, коли в Офісі президента однозначно заявили про неможливість ренаціоналізації банку.

«Ми вважаємо, що які б не були рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного ПриватБанку колишнім акціонерам», — повідомили там.

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile