Генеральна прокуратура наступного тижня подасть клопотання щодо обрання запобіжного заходу для чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва у вигляді домашнього арешту і відсторонення від виконання посадових обов’язків.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в етері «Радіо НВ».

«Наступного тижня буде ключова подія: ми — ГПУ — подамо клопотання про обрання запобіжного заходу щодо чотирьох суддів. Судді, згідно нещодавнього рішення Верховної Ради, мають спеціальний фільтр перед обранням запобіжного заходу в суді - цей фільтр називається Вища рада правосуддя. Ми будемо клопотати про домашній арешт і відсторонення від виконання обов’язків», — сказав він.

За словами Луценка, Клопотання буде подано не пізніше 16 серпня, а Вища рада правосуддя повинна буде його розглянути у тижневий термін.

Генпрокурор також додав, що можуть бути знайдені й інші епізоди по цій справі, не пов’язані з Вищої кваліфкомісією суддів, які «носять характер замовних рішень суддів задля політичних і бізнесових інтересів» голови Окружного адмінсуду Павла Вовка.

Раніше повідомлялось, що ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також підозри вручили усім суддям Окружного адмінсуду Києва, яких викликали на допити до ГПУ.

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 31 липня він повернеться до роботи й вирішить, підписувати чи ні підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де нещодавно пройшли обшуки, однак раніше керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: