Низка громадських організацій звернулись до Державного агентства з питань кіно з проханням анулювати прокатне посвідчення серіалу «Свати», який з 1 липня знову почав показувати телеканал «1+1».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив член експертної комісії при Держкіно Сергій Стуканов.

За його словами, серіал підпадає під заборону на показ в Україні, бо в ньому з’являється російська державна символіка, а серед героїв стрічки є працівники правоохоронних органів РФ, що заборонено законом.

«Я вже не кажу, що в шостому сезоні, який почав показувати телеканал «1+1», з’являється портрет президента Путіна, Йосипа Сталіна, з’являється «георгієвська стрічка», яка так само визнана ворожою символікою, але вже згідно з іншими законами, зокрема про декомунізацію. Шостий сезон не має бути зараз на екранах», — зазанчив Стуканов.

Саме у зв’язку з цим, за його словами, громадські організації звернулись до Держкіно з проханням анулювати прокатне посвідчення «Сватів».

«І я думаю державне агентство має всі підстави це зробити, навіть не звертаючись до експертної комісії», — резюмував Стуканов. 

Нагадаємо, 27 березня Окружний адмінсуд Києва скасував заборону на показ телесеріалу «Свати» і дозволив в'їзд в Україну російському акторові Федору Добронравову.

За рішенням суду Мінкультури виключило Добронравова з переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

3 червня комісія Держкіно проголосувала за заборонудругого сезону серіалу «Свати» виробництва ТОВ «Кіноквартал». 1+1 media оскаржуватиме рішення в суді.

22 листопада 2017 року Служба безпеки України заборонила в'їзд Добронравову, після чого шоумен, сценарист і продюсер серіалу «Свати», а нині президент України Володимир Зеленський звернувся до СБУ через заборону.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile