Експертна комісія при Державному агентстві з питань кіно проголосувала за відмову у видачі повторного прокатного посвідчення на другий сезон серіалу «Свати» виробництва ТОВ «Кіноквартал». 1+1 media оскаржуватиме рішення в суді.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

За відмову проголосували 15 членів комісії, один член – за дозвіл, двоє заявили заздалегідь про конфлікт інтересів, а один член комісії не брав участі у засіданні через зайнятість на зйомках.

Про наміри оскаржити це рішення в суді повідомила прес-служба групи 1+1 media, яка «обурена таким рішенням та вважає його необґрунтованим, нелогічним та політично вмотивованим, особливо з урахуванням останнього рішення Шостого апеляційного адміністративного суду».

Нагадаємо, в Україні заборонили всі сезони серіалу «Свати», що знімався за участі низки російських акторів, яким СБУ заборонила в’їзд до України.

У Держкіно уточнили, що це рішення ухвалене відповідно до статті 15 Закону України «Про кінематографію» (щодо фільмів держави-агресора), а також наказу Міністерства культури України від 28 листопада «Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України».

22 листопада Служба безпеки заборонила в’їзд російському акторові Федору Добронравову. Речниця СБУ заявила, що актор відвідував Крим та «публічно підтримував анексію півострова». Він відомий ролями в російських серіалах та, зокрема, в українському серіалі «Свати».

Через це сценарист і продюсер серіалу «Свати» Володимир Зеленський звернувся до Служби безпеки.

Пізніше стало відомо, що канал «1+1» позивається до Мінкульту через серіал «Свати».

У січні 2018 року суд відхилив заяву студії «Квартал95» щодо призупинення заборони серіалу «Свати».

Поділитись: