Суд скасував заборону на показ телесеріалу «Свати» і дозволив в'їзд в Україну російському акторові Федору Добронравову.

Про це повідомили в Окружному адміністративному суді Києва.

«Зокрема, суд визнав протиправними дії Служби безпеки з підготовки довідки про наявність підстав для прийняття постанови про заборону на в'їзд громадянинові РФ Федору Добронравову і визнав протиправним і скасував відповідну постанову», - йдеться в повідомленні.

Крім того, суд визнав протиправними дії СБУ щодо звернення до Міністерства культури про внесення Добронравова до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці і скасував цей наказ Міністерства культури, а також наказ Державного агентства з питань кіно в частині анулювання державних посвідчень на право розповсюдження і показу серіалу.

Нагадаємо, в Україні заборонили всі сезони серіалу «Свати», що знімався за участі низки російських акторів, яким СБУ заборонила в’їзд до України.

У Держкіно уточнили, що це рішення ухвалене відповідно до статті 15 Закону України «Про кінематографію» (щодо фільмів держави-агресора), а також наказу Міністерства культури України від 28 листопада «Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України».

22 листопада Служба безпеки заборонила в’їзд російському акторові Федору Добронравову. Речниця СБУ заявила, що актор відвідував Крим та «публічно підтримував анексію півострова». Він відомий ролями в російських серіалах та, зокрема, в українському серіалі «Свати».

Через це сценарист і продюсер серіалу «Свати» Володимир  Зеленський звернувся до Служби безпеки.

Пізніше стало відомо, що канал «1+1» позивається до Мінкульту через серіал «Свати».

У січні 2018 року суд відхилив заяву студії «Квартал95» щодо призупинення заборони серіалу «Свати».

Поділитись: