Ведучого грузинського телеканалу «Руставі-2» Георгія Габунію, який у прямому ефірі своєї авторської програми P.S. облаяв президента Росії Володимира Путіна, відсторонили від роботи на 2 місяці.

Про це йдеться в повідомленні на сайті телеканалу.

«Орган самоуправління «Руставі-2» 7 липня переглянув власну ініціативу програми Post Script, копію тексту журналіста Георгія Габунія, написаного у вступній частині програми. Згідно з рішенням органу, журналіст Георгій Габуня був відсторонений на два місяці, це обмеження поширюється на всі програми, які він готує та/ бо веде», — йдеться в повідомленні. 

Офіційний текст рішення буде опублікований пізніше на сайті телеканалу.

Невдовзі після того, як Габунія у прямому ефірі облаяв президента Росії, генеральний директор «Руставі 2» Ніка Гварамія засудив такі заяви Габунії у прямому ефірі.

На заяви Габунії вже відреагувала і влада Грузії. Так, прем’єр-міністр країни Мамука Бахтадзе назвав висловлювання телеведучого «огидним провокаційним актом і спробою дестабілізації в країні». Президентка країни Саломе Зурабішвілі також засудила такі висловлювання.

Нагадаємо:

  • У Тбілісі 20 червня почалися масові акції протесту. Протестувальники вимагали відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахар і глави Служби безпеки Вахтанга Гомелаурі через візит російських депутатів в Тбілісі. Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.
  • У ніч на 21 червня після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. Внаслідок протестів біля парламенту Грузії 20 червня постраждали 240 людей.
  • 21 червня в Грузії пройшов другий день масових акцій протесту
  • 22 червня під парламентом Грузії почалася нова акція протесту: учасники мітингу закликали відправити у відставку главу МВС Грузії Георгія Гахарія, покарати поліцейських, які жорстко розігнали мітинг опозиції 20 червня, а також звільнити всіх затриманих під час акції. Крім того, протестувальники наголосили, аби наступні парламентські вибори відбулися за пропорційною системою.
  • 24 червня Правляча партія «Грузинська мрія» погодилася на проведення парламентських виборів в країні за пропорційною, замість мажоритарної системи у 2020-му році.
  • Однак ввечері 24 червня протести поновились. Мітингувальники вимагають відставки голови МВС країни.
  • Також 24 стало відомо, що МВС Грузії розслідує дії правоохоронців під час розгону акції протесту, 10 людей вже відсторонили від посад.
Поділитись: