Грузія виликає свого посла в Києві для консультацій у зв'язку з призначенням колишнього президента країни Міхеіла Саакашвілі на посаду глави Виконавчого комітету реформ при президенті України.

Про це заявив міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані 8 травня, передає «Інтерфакс-Україна».

Він пояснив, що в дипломатії «це звичайна практика, яка вказує на виникнення певних проблем у двосторонніх відносинах». Тому для визначення подальших кроків необхідна консультація з послом.

Водночас міністр запевнив, що, попри це рішення української сторони, «Грузія не розглядає розрив дипломатичних відносин або перегляд стратегічного партнерства».

Нагадаємо, 7 травня президент Володимир Зеленський призначив Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету Національної ради реформ.

Влада Грузії вважає, що з боку стратегічного партнера, тобто України, «категорично неприйнятно» призначати на високу посаду людину, яка засуджена в Грузії за «тяжкою статтею» і перебуває в міжнародному розшуку.

Так, у 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі. Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів.

Нагадаємо, раніше Зеленський запропонував Саакашвілі посаду віцепрем'єра з питань реформ. Сам експрезидент Грузії назвав це «великою честю». Однак у підсумку в Раді не знайшлося голосів для цього призначення і Зеленський вирішив дати екс-президенту Грузії іншу посаду.

Поділитись: