Лідер опозиції Венесуели, тимчасовий президент країни Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік.

Про це політик повідомив у відеозверненні оприлюдненому у Twitter.

Так, на відео Гуайдо в оточенні людей у ​​військовій формі виголосив промову про «фінальну стадію» повалення «узурпатора» Мадуро. Поряд із ним також є Леопольдо Лопез, раніше заарештований діяч венесуельської опозиції. Згідно з інформацією, ролик знімався на авіабазі Ла Карлота в столиці Венесуели Каракасі.

«Національні збройні сили прийняли правильне рішення і розраховують на підтримку венесуельського народу», — заявив Гуайдо.

Він також додав, що закликає народ Каракаса підходити до авіабази і взяти участь в спільному повстанні з «основними військовими підрозділами». Повалення Мадуро Гуайдо назвав «Операція Свобода».

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: