Тимчасовий президент Венесуели, лідер опозиції Хуан Гуайдо анонсував масштабні акції протесту
Фото:

twitter.com/jguaido

Тимчасовий президент Венесуели, лідер опозиції Хуан Гуайдо анонсував на 6 квітня початок операції «Свобода», яка має на меті повалення режиму Ніколаса Мадуро.

Про це Гуайдо написав у Twitter,

Він заявив, що у цей день по всій Венесуелі почнуться «тактичні акції».

Він закликав протестувальників бути організованими та завчасно створювати комітети для мобілізації протестного руху

«Співробітники поліції та військові по всій країні також покликані для організації захисту людей від збройних груп», — додав Гуайдо.

Він розраховує, що йому та протестувальника вдасться домогтися «припинення узурпації» влади в Венесуелі.

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: