Американський метал-гурт System of a Down випустив дві нові пісні. Музиканти присвятили їх конфлікту Азербайджану та Вірменії в Нагірному Карабасі. Гурт, учасники якого мають вірменське походження, не випускав нових композицій 15 років.

Про вихід композицій розповів лідер групи Серж Танкян на сторінці у Facebook.

«Настав час зробити це зараз, ми вчотирьох повинні сказати дещо надзвичайно важливе в один голос. Ці дві пісні — Protect The Land і Genocidal Humanoidz — кажуть про страшну і серйозну війну, розв'язану проти наших культурних батьківщин — Арцаху та Вірменії», — заявив він.

Лідер групи звинуватив Азербайджан і Туреччину в актах геноциду проти людей і природи. Вони, мовляв, «роблять ставку на те, що світ занадто відволікся на COVID-19, вибори та порушення громадського порядку, щоб кричати про свої звірства».

«Ми тут, щоб захистити нашу землю, щоб захистити нашу культуру і щоб захистити наш народ. Зараз не час заплющувати очі», — зазначив Серж Танкян, додавши, що прибуток від продажу пісень направлять на допомогу тим, хто постраждав під час конфлікту в Карабаху.

Що відбувається між країнами?

З 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачували одна одну у провокації конфлікту. В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнний стан та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

9 жовтня очільники Міністерств закордонних справ Азербайджану та Вірменії домовилися у Москві про перемир'я. На зустрічі, яка тривала понад десять годин, вони вирішили, що з 12:00 (11:00 за Києвом) 10 жовтня припинять вогонь для того, щоб провести обмін полоненими, тілами загиблих за посередництва «Червоного Хреста».

Фактично припинення вогню у Карабаху не було. Сторони звинуватили одна одну в його порушенні та, як свідчать заяви лідерів країн, бойові дії не припиняються.

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль над спірними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території. Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: