Уряд Ізраїлю підтвердив, що направить шістьох представників своєї поліції до України, аби допомогти Національної поліції України в місцях святкування іудейського Нового року — Рош га-Шана.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

За словами Єніна, направлення шістьох правоохоронців уряд Ізраїлю підтвердив МЗС України у вівторок, 8 вересня. Вони надаватимуть допомогу «українським колегам у місцях перебування громадян Держави Ізраїль в Умані у відповідь на запит Національної поліції України».

За оцінками міністерства внутрішніх справ України, цього року на святкування Рош га-Шана в Україну прибудуть близько трьох тисяч паломників (у минулі роки було в 10 разів більше). Для убезпечення паломників через пандемію коронавірусу всі вони пройдуть тести на COVID-19, а в Умані, куди вони прибудуть, введуть технічні обмеження.

Що то за Рош га-Шана і чому знадобилася допомога ізраїльської поліції?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це якраз на новий рік за юдейським календарем (Рош га-Шана). У 2020 році він має відбутися 18-20 вересня.

Зазвичай у ці дні в Умані збираються 40-50 тисяч хасидів, але пандемія коронавірусу внесла свої корективи у паломництва по всьому світу. Навіть мусульманський хадж цьогоріч зазнав безпрецедентних обмежень. Тож влада Ізраїлю закликала Україну заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії.

Наприкінці серпня українська влада закрила кордони для всіх іноземців до кінця вересня. Утім рішення стосувалося не лише хасидів, а і всіх іноземців. І це не найкращим чином відобразилося на міжнародній репутації України. Ба більше: це не завадило в'їзду хасидів в Україну. Тому святкування Рош га-Шана, хоч і менш масштабне, але відбудеться, і тому для контролю за безпекою на заході вирішили залучити правоохоронців з Ізраїлю.

А що там в Умані?

Коронавірус підтвердили в п'яти хасидів, які встигли потрапити в Умань. Тому в місті на час паломництва посилили обмеження: обмежили масові культурні заходи, повністю заборонили проведення там концертів, дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), стихійну торгівлю, торгівлю непродовольчими товарами (окрім торгівлі через вікно).

Крім того, заборонили відвідувати школи, розташовані в районі проведення паломництва. Також мають встановити межі району проведення паломництва та обмежити його для відвідувачів, встановивши карантинні контрольно-пропускні пункти.

Закладам громадського харчування з організацією дозвілля (ресторани, кафе, бари тощо) заборонили працювати після 24:00 та до 7:00, якщо лише вони не доставляють замовлення чи готують їх «із собою».

Поділитись: