Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зустрівся з хасидами на кордоні з Білоруссю, 14 вересня 2020
Фото:

Державна прикордонна служба

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зустрівся з хасидами, які попри обмеження на в'їзд намагаються потрапити в Україну з Білорусі. Українські прикордонники вже посилили охорону.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Так, в одному з пунктів пропуску на Чернігівщині навіть фіксують прибуття іноземців.

Дайнеко зустрівся з хасидами та закликав поважати закони України та правила щодо перетину кордону. Він попросив не порушувати кордон, адже за це іноземці нестимуть відповідальність.

Наразі ДПСУ залучила до роботи резерви відомства та взаємодіє з Нацполіцією та Нацгвардією для контролю ситуації.

Охорона кордону з Білоруссю
Фото:

Державна прикордонна служба

Як пише білоруське інформагентство «Белта», на території прикордонних з Україною районів перебувають понад 1500 хасидів, які хочуть потрапити в Умань на юдейський новий рік — Рош га-Шана.

Чому так сталося?

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана. Свято припадає на 18-20 вересня, але зазвичай хасиди починають з’їжджатися значно раніше. Традиційно на Рош га-Шана в Умань з’їжджається до 40-50 тисяч хасидів.

Раніше влада Ізраїлю закликала Україну заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії. Ймовірно, така поспішна заборона уряду пов’язана саме з намаганням уникнути масового прибуття паломників. Хоча МЗС категорично це заперечує.

Проте обмеження не завадило в'їзду хасидів в Україну. Крім того, у п'ятьох паломників уже підтвердили COVID-19. Тому святкування Рош га-Шана, хоч і менш масштабне, але відбудеться, і тому для контролю за безпекою на заході вирішили залучити правоохоронців з Ізраїлю.

Поділитись: