Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв під час прес-конференції заявив, що «здивований» таким рішенням російського постачальника.

Газпром скасував поставки газу Україні, попри сплату Нафтогазом.

Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що «здивований» таким рішенням російського постачальника.

«Нас дивує позиція Газпрому. Компанія виставила рахунок в рамках договору, зміненого арбітражем, рахунок був оплачений. Ми розцінюємо відмову Газпрому від поставки, як порушення договору і невиконання рішення арбітражу»,  — зазначив він.

Він пояснив, що Україна планувала купувати російський газ на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

«Чи не поставляючи передплачений газ, Газпром перешкоджає виконанню зобов'язань Нафтогазу із закупівлі мінімальних контрактних обсягів», — зазначив він.

«За чотири роки закупівлі газу у європейських постачальників у нас не було жодної ситуації, коли нам доводилося б переживати за те, чи отримаємо ми газ, за який ми заплатили», — сказав Коболєв.

За його словами, відмова Газпрому — черговий привід для європейських контрагентів задуматися про те, чи варто покладатися на контрагента, який «може виставити вам рахунок, отримати гроші і відмовитися постачати газ».

«А також, чи варто дозволяти такому контрагенту посилювати свої і без того сильні позиції на їхньому ринку за рахунок будівництва Північного потоку 2», — додав глава Нафтогазу.

Напередодні, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Повідомлялося, що Нафтогаз планує купувати російський газ вже у березні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile