НАК Нафтогаз України може почати закупівлі природного газу у російської компанії «Газпром» вже в березні цього року.

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України може почати закупівлі природного газу у російської компанії «Газпром» вже в березні цього року.

Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, передають «Українські новини».

«Ми провели кілька раундів переговорів. Ми сподіваємося протягом цього місяця на імплементацію рішення (Стокгольма) в частині контракту купівлі-продажу. Ми сподіваємося, що це дасть можливість вже в березні почати закупівлі газу у «Газпрому»», —  сказав Коболєв.

Він додав, що вже є документ, який близький до того, що буде підписаний між Нафтогазом і Газпромом (контракт із закупівлі газу).

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз закупить у Росії до 5 млрд кубометрів газу у 2018 році.

«Нафтогаз України» з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

«Бери або плати» — форма договору про постачання великих обсягів товарів, зокрема в сфері торгівлі енергоресурсами, коли постачальник бере на себе зобов'язання надати зафіксований у договорі обсяг, натомість покупець зобов'язується в будь-якому разі оплатити певну кількість цих товарів, незалежно від того, скільки він закупив насправді.

22 грудня, Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому. Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ. 

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів США.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з Газпрому.  Пізніше стало відомо, що Нафтогаз подав позов на $5 млрд проти Росії до суду в Гаазі через активи в Криму.

Зазначимо, що за кошти ЄБРР Нафтогаз зможе купувати тільки європейський газ.

Поділитись: