Стокгольмський арбітраж 28 лютого задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.

Російський Газпром підтвердив необхідність виплатити 2,56 мільярда доларів за результатами двох проваджень з НАК в Стокгольмському арбітражі.

Про це йдеться у відповіді Газпрому, передає федеральне агентство «РИА Новости».

Водночас у компанії не згодні з таким рішенням суду і мають намір захищати свої права всіма законними методами.

У Газпромі також відзначили, що арбітраж відхилив вимоги Нафтогазу щодо зростання тарифу на транзит російського газу. 

28 лютого Нафтогаз заявив, що Газпром зобов’язали сплатити $2,56 млрд Україні. За словами голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, рішення арбітражу має понад тисячу сторінок. Він додав, що термін сплати для Газпрому починається з наступного дня — тобто 1 березня 2018 року.

Раніше Стокгольмський суд знизив ціну російського газу на $20-50.

Також, відповідно до рішення суду, Нафтогаз планує купувати російський газ вже у березні. Ідеться про 5 млрд кубометрів газу у 2018 році.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

«Бери або плати» — форма договору про постачання великих обсягів товарів, зокрема в сфері торгівлі енергоресурсами, коли постачальник бере на себе зобов'язання надати зафіксований у договорі обсяг, натомість покупець зобов'язується в будь-якому разі оплатити певну кількість цих товарів, незалежно від того, скільки він закупив насправді.

22 грудня, Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому. Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ. 

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог Газпрому — 47,1 мільярдів доларів США.

Поділитись: