УКРАЇНА

Газпром звернувся до суду Швейцарії через арешт активів на користь Нафтогазу

8 червня, 2018 00:42
УКРАЇНА/Газпром звернувся до суду Швейцарії через арешт активів на користь Нафтогазу
Зберегти
Вигляд
Українська компанія позивалася проти Газпрому в Нідерландах через заборгованість російської компанії.

Російський Газпром подав скаргу до суду Швейцарії через арешт активів за позовом українського Нафтогазу в Нідерландах. Українська компанія позивалася проти Газпрому в Нідерландах через заборгованість російської компанії.

Про це повідомляє «РБК» з посиланням на заяву компанії, яку має у розпорядженні.

У Газпромі підкреслили, що досі не отримали жодних офіційних сповіщень про початок арешту їхніх активів, однак все одно подали до суду.

«Компанія подала до швейцарського суду заяву, спрямовану на надання Газпрому повного доступу до матеріалів справи та подальше оскарження дій судових приставів», — заявили у російській компанії.

Після скарги до суду Швейцарії Газпром буде подавати заяву до суду Нідерландів.

5 червня суд арештував нідерландські активи Газпрому для виплати Нафтогазу заборгованих $2,6 млрд, які російська компанія відмовляється виплачувати незважаючи на рішення Стокголмського арбітражу.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

У Нафтогазі повідомляють, що вже фактично отримали 2,1 мільярдів доларів, які відповідно до рішення у транзитній справі були зараховані як плата за газ, поставлений Газпромом у 2014-2015 роках. Тепер компанія судиться для отримання решти 500 мільйонів доларів компенсації за рахунок арештованих активів Газпрому.

Пов`язані новини