УКРАЇНА

Нафтогаз почав стягнення заборгованості з Газпрому — «Інтерфакс»

30 травня, 2018 10:28
УКРАЇНА/Нафтогаз почав стягнення заборгованості з Газпрому — «Інтерфакс»
Зберегти
Вигляд
Національна акціонерна компанія Нафтогаз почала примусове стягнення з російського Газпрому 2,6 мільярдів доларів заборгованості в рамках рішення Стокгольмського арбітражу.

Національна акціонерна компанія Нафтогаз почала примусове стягнення з російського Газпрому 2,6 мільярдів доларів заборгованості в рамках рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на своє джерело в уряді.

Зокрема, згідно з інформацією, Нафтогаз направив позови до судів Швейцарії, Нідерландів та Великої Британії з вимогою конфіскувати майно Газпрому в рахунок погашення заборгованості.

Крім цього, джерело «Інтерфаксу» повідомляло, що стягнення заборгованості за рішенням арбітражу може призвести до замороження акцій дочірніх компаній Газпрому Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які будують та обслуговують газогони «Північний потік» та «Північний потік-2».

Нагадаємо, що 28 травня у російському Газпромі вимагали скасувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з українським Нафтогазом, адже вважають, що рішення нібито написане не арбітрами, а «іншими особами». У Нафтогазі скептично відреагували на цю заяву.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини