Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію, яка закликає вивести з невизнаної республіки Придністров'я російські війська.

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію, яка закликає вивести з невизнаної республіки Придністров'я російські війська.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна». 

На підтримку резолюції висловилися 64 держави, проти — 15, 83 країни утрималися.

У документі міститься заклик до РФ «в повній відповідності з правилами, беззастережно і невідкладно завершити виведення оперативної групи російських збройних сил» з території Придністров'я у відповідність із зобов'язаннями, прийнятими на Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року.

Резолюція була винесена на голосування Молдовою за підтримки Канади, Грузії, Румунії, України та Естонії.

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переміщенням російської війської техніки територією невизнаної республіки Придністров'я.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ (Не)визнані: Придністров'я

Нагадаємо, восени минулого року в Австрії відбулися перші за півтора року переговори сторін щодо Придністров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Придністров'я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої «ПМР» було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією.

На території Придністров’я розміщується контингент російських збройних сил і військова частина №13962 — два батальйони загальною чисельністю близько тисячі осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Керівництво «ПМР» готове до переговорів» — інтерв’ю з представником України з придністровського конфлікту

Поділитись: