Обвинувачений у справі щодо падіння ІЛ-76 в небі над Луганськом 14 червня 2014 року генерал Віктор Назаров вимагає додаткової експертизи обставин катастрофи літака.

Обвинувачений у справі щодо падіння ІЛ-76 в небі над Луганськом 14 червня 2014 року генерал Віктор Назаров вимагає додаткової експертизи обставин катастрофи літака.

Про це він сказав під час засідання суду 22 січня. 

«Я вважаю, що з’явилися підстави додаткові, щоб піднімати питання експертизи. Це насамперед стосується навіть заяв і клопотань, які подали свідки. Полковник Маленко був безпосереднім свідком, який бачив як це відбувалося. Це, до речі, написано у вироку суду першої інстанції. Суддя першої інстанції вирішив, що свідчення Маленка не викликають сумнівів, тому заслуговують на довіру. Якщо свідок каже, що не було конкретних обставин у кримінальному провадженні, що стосуються системи протиповітряної оборони, а експертиза каже, що вони були, то безумовно повинна бути якась інша експертиза додаткова», — сказав Назаров.

Наразі суд видалився у нарадчу кімнату, щоб розглянути клопотання про додаткову експертизу.

22 січня в Апеляційному суді Дніпропетровської області розпочалися судові дебати у справі про оскарження генералом Віктором Назаровим вироку суду першої інстанції, яким його визнали винним у загибелі 49 військових на борту ІЛ-76.

Засідання розпочалось з майже годинним запізненням. На підтримку генерала до суду прийшли люди у військовій формі.

Також до суду прийшли родичі загиблих внаслідок катастрофи літака десантників. Крім того, як повідомив адвокат родичів загиблих Віталій Погосян до судових слухань долучилися представники ОБСЄ.

Під час засідання суддя повідомив, що дебати можуть тривати не менше двох днів, оскільки виступити виявило бажання багато потерпілих, крім адвокатів, самого підсудного та сторони обвинувачення.

Розгляд апеляції Віктора Назарова триває з вересня 2017 року.

Раніше, 27 листопада 2017-го, суд відмовив генералу Назарову у проведенні повторної експертизи.

ДИВІТЬСЯ: Катастрофа Іл-76 під Луганськом: історія, розслідування, вирок.

27 березня 2017 року Павлоградський міськрайонний суд на Дніпропетровщині визнав винним генерал-майора Віктора Назарова, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції, у «недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків» у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку ІЛ-76, збитому 14 червня 2014 року озброєними сепаратистами в аеропорту Луганська. Суд присудив генералу 7 років ув’язнення, однак він подав на апеляцію і наразі працює заступником керівника Генштабу Збройних сил.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було збито літак ІЛ-76. На його борту перебували 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули.

ЧИТАЙТЕ: Справа ІЛ-76: генералів під час війни (не) судять

Детальніше про хід розслідування у справі про катастрофу Іл-76 читайте у публікації Громадського.

Поділитись: