Генеральний прокурор Юрій Луценко не виключає подання до Верховної Ради щодо скасування недоторканності з народного депутата з фракції «Самопоміч» Єгора Соболєва

Генеральний прокурор Юрій Луценко не виключає подання до Верховної Ради щодо скасування недоторканності з народного депутата з фракції «Самопоміч» Єгора Соболєва.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Як тільки у нас будуть факти, які прямо свідчать про провину народного депутата, безумовно, я не можу виключити і подання про скасування депутатської недоторканності», — сказав Луценко.

На думку генпрокурора, Соболєв «позиціонує себе як організатор всього, що відбувалося під стінами (Ради – ред.)».

Луценко також розповів, що депутат нібито побив одного з учасників мітингу, ветерана АТО, що, на його думку, характеризує Соболєва, як організатора мітингу, «який дозволяє ставити намети тільки своїм, певним особам, і протестувати тільки по їхнім, заздалегідь визначеним цілям і методам».

Під стінами Верховної Ради 17 жовтня розпочалася масова акція. Протестувальники висували три основних вимоги: нові правила виборів у Раду, які включають у себе пропорційну систему з відкритими списками, скасування депутатської недоторканностістворення антикорупційного суду.

Про головні події акції протесту зранку й до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради знову сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

18 жовтня під парламентом продовжилася акція протесту. Близько 17:20 сталися сутички біля наметового містечка під Радою і поліція застосувала газ. Були затримані близько 11 осіб, згодом їх відпустили.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ФОТОРЕПОРТАЖ: Протести в урядовому кварталі тривають.

19 жовтня під Радою продовжилася акція. Мітингувальники очікували, що парламент виконає їхні вимоги. У підсумку депутати ухвалили відправлення на розгляд Конституційного суду двох законопроектів щодо скасування депутатської недоторканності, але відхилили три законопроекти про зміну системи виборів.

Після цього організатори акції зробили спільну заяву, у якій йшлось про те, що рух Саакашвілі та депутати «Сапопомочі» Семенченко і Єгор Соболєв та їхні соратники залишаться в наметовому містечку, а решта учасників «продовжать протест іншими методами».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: