Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш закликав президента США Дональда Трампа не виходити з міжнародної ядерної угоди щодо Ірану.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш закликав президента США Дональда Трампа не виходити з міжнародної ядерної угоди щодо Ірану.

Генсек ООН наголосив що Близький Схід перебуває в небезпечній позиції, і якщо не буде збережена угода, існує ризик війни, передає  ВВС.

Гутерріш зазначив, що ця угода є важливим досягненням та дипломатичною перемогою, яку необхідно зберегти. Вона не повинна бути скасована, якщо не буде кращої альтернативи.

Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Нагадаємо також, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

 

Поділитись: