Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф прибув до Пекіна, де проведе переговори з главою МЗС КНР Ван І щодо подальшої долі Спільного всеосяжного плану дій.

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф прибув до Пекіна, де проведе переговори з главою МЗС КНР Ван І щодо подальшої долі Спільного всеосяжного плану дій.

Про це повідомили у неділю, 13 травня, іранські ЗМІ, передає  «Интерфакс».

За даними агентства ІСНА, Заріф заявив: «Ми обговоримо рішення, яке слід прийняти Ірану».

«Як сказав президент республіки, ми готові до всіх варіантів. Якщо ядерну угоду буде збережено, інтереси народу Ірану повинні бути гарантовані», — сказав він.

Також Зарів відзначив «хороші відносини Тегерана з Пекіном».

«У нас були хороші відносини з Китаєм до і після угоди. Китай, безумовно, перший економічний партнер Ірану. Ми впевнені в тому, що сьогодні Китай буде на нашому боці», — зазначив він.

З Китаю міністр відправиться до Москву та Брюсселя.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що іранська ядерна угода дозволила Тегерану збільшити оборонний бюджет країни більш ніж на 40%.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Пізніше Трамп заявив, що сподівається укласти нову «гарну угоду» з Іраном.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: