ENRU

Глава МЗС назвав знання української «питанням нацбезпеки»

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна повинна захищати українську мову і мови нацменшин, однак знання державної мови є питанням національної безпеки.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Наша позиція повинна бути послідовною: ми повинні захищати і українську на 100%, і мови національних меншин. Та ситуація, коли є люди, які ... взагалі не володіють українською мовою, це питання, врешті-решт, нашої єдності і національної безпеки. Я це розумію так і буду далі просувати», — сказав він.

Міністр також назвав неприйнятним варіант, коли в школах нацменшин викладають на державній тільки українську мову, а інші предмети — на мовах відповідних нацменшин, «що веде до незнання термінології точних наук державною мовою серед випускників шкіл».

Сьогодні, 25 вересня, президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту.

В ухваленому Радою та підписаному президентом законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Як пояснив глава МЗС Павло Клімкін, закон про освіту не скорочує викладання мовами нацменшин, а додає українську.

Однак 19 вересня парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії прийняв декларацію, в якій також висловлено стурбованість ухваленням нового закону. 

Угорщина навіть пропонувала Порошенку не підписувати закон про освіту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram