УКРАЇНА

Глава МЗС Росії відмовився коментувати скасування договору про дружбу Україною

29 серпня, 2018 18:19
УКРАЇНА/Глава МЗС Росії відмовився коментувати скасування договору про дружбу Україною
Зберегти
Вигляд
lead
Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров відмовився коментувати скасування договору про дружбу Україною до того моменту, поки не Україна не зробить реальних кроків у цьому напрямку.

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров відмовився коментувати скасування договору про дружбу Україною до того моменту, поки не Україна не зробить реальних кроків у цьому напрямку.

Про це він повідомив журналістам, передає «РИА Новости».

Лавров зазначив, що він не коментуватиме скасування договору про дружбу до тих пір, поки Україна не зробить реальних кроків із реалізації своїх намірів.

«Я б не хотів коментувати чергові наміри української сторони. Намірів озвучується дуже багато — там були наміри і дипломатичні відносини розірвати, були ще припинити транспортне сполучення з РФ. Давайте дочекаємося, коли якась справа буде зроблена. Коли якісь з цих намірів будуть матеріалізовуватися», — сказав Лавров. 

Напередодні глава комітету з питань СНД, євразійської інтеграції та зв'язку зі співвітчизниками РФ Леонід Калашніков заявив, що скасування Україною договору про дружбу між Україною та Росією від 1997 року не матиме реальних наслідків для РФ.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ підписали 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його уклали строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

Більше про:
# сергій лавров
Пов`язані новини