ENRU

Глава МЗС Угорщини просить ООН розслідувати український закон про освіту

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, що прийнятий в Україні закон про освіту порушує право на використання мови національними меншинами.

У зв’язку із цим, він закликав верховного комісара ООН з прав людини провести розслідування, передає «Укрінформ».

«На жаль, парламент України 5 вересня прийняв новий закон у сфері освіти. Цей закон набагато більше скорочує права на використання мови (меншин – ред.), забороняє дітям до 10 років отримувати освіту рідною мовою», — заявив угорський міністр.

Він підкреслив, що цей закон «явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми» та здатен створити небезпечний прецедент, якщо ООН зберігатиме мовчання.

«Ми наполегливо закликаємо високого комісара ООН з прав людини розпочати розслідування у зв'язку з прийнятим законом в Україні та використати всі наявні  засоби для припинення порушень прав меншин цим новим законом», — заявив Сійярто.

Він також акцентував, що Угорщина завжди підтримуватиме свої громади за кордоном, де б вони не мешкали у світі.

19 вересня парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії прийняв декларацію, в якій також висловлено стурбованість ухваленням нового закону. 

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. В ухваленому Радою законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Як пояснив глава МЗС Павло Клімкін, закон про освіту не скорочує викладання мовами нацменшин, а додає українську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти