УКРАЇНА

Глава МЗС України про припинення сполучення з Росією: Люди не повинні страждати

2 жовтня, 2018 10:57
УКРАЇНА/Глава МЗС України про припинення сполучення з Росією: Люди не повинні страждати
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Пало Клімкін заявив, що припинення сполучення з Росією варто розглядати в контексті боротьби з Росією як агресом, а також з розумінням, що люди не повинні страждати.

Міністр закордонних справ Пало Клімкін заявив, що припинення сполучення з Росією варто розглядати в контексті боротьби з Росією як агресом, а також з розумінням, що «люди не повинні страждати».

Про це Клімкін заявив журналістам 22 серпня, передає «112 Україна» з посиланням на «Українські новини».

«Я готовий обговорювати цю проблему, але вона повинна бути вирішена в контексті боротьби з Росією як агресором, і розуміючи, що люди не повинні страждати. Ми повинні зрозуміти, як контролювати, хто і як їздить, але якщо ми не дозволяємо відвідувати родичів, то це питання людське. Я ставлюся до цього дуже стримано», — сказав Клімкін.

Також він зазначив, що в питанні обмеженення будь-якого впливу Росії варто бути «послідовними».

Клімкін зазначив, що не всі українці перебувають в Росії під час війни, бо «їм там подобається». 

«Так, ми в стані війни з РФ, але навіть під час війни мільйони українців перебувають на території Росії, і не всі там тому, що їм там так подобається, а з особистих причин - родичі, заробіток. Ми повинні подивитися на цю проблему в цілому, а не шляхом політичних гасел», — сказав він.

17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Мінінфраструктури вже направило документ про припинення транспортного сполучення з Росією на розгляд Кабінету Міністрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Москви — на ведмедях: до чого може призвести заборона транспортного сполучення з Росією

У коментарі Громадському Володимир Омелян повідомив, що  рішення про скасування потягів між Україною та РФ остаточно має ухвалювати РНБО та Уряд. 

15 серпня 2018-го міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що  закриття залізничного сполучення між Україною та Росією  принесе лише дискомфорт громадянам.

Між Україною і Росією курсують 14 поздів. Дев’ять з них українські. Два київські, два харківські, одеський, херсонський, а також з Кривого Рогу та Хмельницького. Кінцеві точки дві — Москва або Санкт-Петербург.

Авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

Улітку 2017-го російське видання «Коммерсант» повідомило, що  Україна скасовує потяги в РФ. Однак, в Укрзалізниці тоді спростували цю інформацію. 

Доповнюється...

Пов`язані новини