Глава Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що правоохоронці проведуть профілактичні заходи для захисту представників ромської національної меншини в Україні.

Глава Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що правоохоронці проведуть профілактичні заходи для захисту представників ромської національної меншини в Україні.

Про це він сказав під час наради керівників територіальних підрозділів, коментуючи напад на ромів у Львові, внаслідок якого загинув 23-річний хлопець.

За словами Князєва, співробітники поліції превенції, кримінальної поліції, патрульні мають встановити місця проживання та тимчасового перебування ромів, а також їх транзит по державі.

«Ми повинні забезпечити їх безпеку до тих пір, поки кримінальна поліція не прозвітує, що джерело, яке ініціює такі ганебні правопорушення у нас в Україні, встановлено та локалізовано», — сказав Князєв.

Глава Нацполіції також зобов’язав керівників обласних підрозділів, де в штаті карного розшуку ще не були створені підрозділи по розкриттю злочинів, які мають ознаки  порушення рівноправності людини, терміново їх створити та прозвітувати про виконання.

Поліція встановила 14 осіб, які підозрюються у нападі на ромське поселення у Львові.

В ніч на 24 червня група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий  ромський юнак. Його звали Давид Попп.

Нападників затримали. Вони визнали, що є учасниками незареєстрованого угруповання «Твереза і зла молодь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Твереза і зла молодь»: що відомо про нападників на ромів у Львові​

25 червня суд Львівщини взяв під варту двох неповнолітніх нападників на ромів. 26 червня взяли під варту організатора та інших п'ятьох підозрюваних у нападах.

Посольство Сполучених Штатів у Києві засудило збройний напад на табір ромів у Львові, під час якого загинув чоловік. Також Українська греко-католицька церква рішуче засудила напад на ромський табір у Львові. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львові звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Правозахисна організація Amnesty International закликала українську владу притягнути до відповідальності нападників на ромів у Львові.

Зазначимо, що це вже не перший напад на ромів в Україні за останні роки, унаслідок якого загинула людина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злочин без кари: як розслідуються напади на ромські поселення

Поділитись: