Світ

«Біженці» з Донбасу, обмін Сенцова і загроза українській державності — головне з «прямої лінії» Путіна

26 червня, 2018 18:47
Світ/«Біженці» з Донбасу, обмін Сенцова і загроза українській державності — головне з «прямої лінії» Путіна
Зберегти
Вигляд
lead
7 червня президент РФ Володимир Путін чотири години під час прямої лінії відповідав на питання глядачів. Передусім їх цікавили низькі пенсії, стан охорони здоров’я та погані дороги. Не оминули увагою і Україну. Головні тези — в матеріалі Громадського.

Санкції

Відповідаючи на питання, коли знімуть санкції, Путін сказав, що з допомогою таких економічних важелів країни Заходу намагаються стримати Росію, позаяк бачать у ній конкурента. Він також зазначив, що під час особистих зустрічей багато з іноземних політиків кажуть про припинення санкцій:

Вони кажуть на вухо, публічно вже кажуть. Один з міністрів французького уряду нещодавно публічно сказав, що не можна допустити, щоб США перетворилися на економічного жандарма у світі. Уведення мит на сталь, алюміній не лише для Європи, а й для Канади, Мексики. По суті це і є санкції. За що? Хіба це вони анексували Крим?  

Водночас про зняття санкцій, шкоду для всіх країн і готовність Заходу до переговорів Путін розповідає росіянам на кожному публічному заході.

Отруєння Скрипаля

Володимир Путін стверджує, що колишній розвідник Сергій Скрипаль і його донька Юлія постраждали у Великій Британії не через бойову отруйну речовину. Якби це було так, сім'я Скрипалів загинула б упродовж кількох хвилин, — запевняє він.

Путін відмовився прямо відповідати на запитання про причетність до цього Росії, звинувативши Велику Британію у недопущенні до Юлії Скрипаль, а також у відмові залучити РФ до розслідування.

Нагадаємо, раніше російська влада пропонувала допомогти родині Скрипалів, однак, Юлія категорично відмовилася від будь-якого контакту з російською стороною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

«Пряма лінія» президента Росії Володимира Путіна, Москва, Росія, 7 червня 2018 року Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Російські найманці на Донбасі

Під час прямої лінії зателефонував російський письменник Захар Прилєпін, який назвався «офіцером армії ДНР».

Прилєпін висловив занепокоєння тим, що під час Чемпіонату світу з футболу, який стартує в Росії 14 червня, українська влада почне активно обстрілювати так звані  «ДНР» і «ЛНР».

У відповідь Путін пообіцяв надавати окупованим територіям підтримку:

Це буде мати наслідки для української державності загалом. Неможливо залякати людей в «ЛНР» і «ДНР». Ми надаємо обом невизнаним республікам допомогу і робитимемо це й надалі  

Він також звинуватив українську владу в тому, що та не дотримується Мінських угод. За його словами, українській владі не потрібні виборці з тимчасово окупованих територій, а надто напередодні ключових виборів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости»

Обмін Сенцова

Путін заявив, що Вишинського арештували за його професійну журналістську діяльність. А Сенцова, за його словами, затримали і засудили за підготовку вибуху.

«Це речі непорівнянні», — сказав Путін. Він наполягає, що саме Вишинський є політв'язнем, а міжнародним правозахисним організаціям і журналістській спільноті варто звернути на це увагу.

Про можливість обміну Путін не дав конкретної відповіді, взаявивши: «Поки що ми про це не думали».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Біженці

На пряму лінію поступив колективний дзвінок із Ростовської області. До Путина звернулися кілька людей, які, за їхнім твердженням, тікали в Росію від війни на Донбасі. Вони скаржилися, що їм доводиться зіштовхуватися з численними бюрократичними труднощами й проблемами з працевлаштуванням.

Вирішити питання з «біженцями» Путін доручив очільникові МВС Володимиру Колокольцеву.

Він також зазначив, що Росії потрібна «лібералізація процесу отримання російського громадянства». За його словами, це не лише гуманітарний аспект, а й економічна вигода.

Путін заявив, що сьогодні в Росії дуже мало жінок дітородного віку, через що демографічна ситуація в країні погана, а спрощена процедура надання громадянства нібито допоможе покращити народжуваність і поповнити населення Росії.

Путін підкреслив, що передусім потрібно давати громадянство людям, «кровно пов'язаним з «русским миром» і тим, хто володіє російською мовою».

Президент Росії Володимир Путін після закінчення  «прямої лінії», Москва, Росія, 7 червня 2018 року Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Сирія

Путіна запитали, коли із Сирії виведуть російський воєнний контингент. Наразі в президента немає наміру це робити. Про сирійське питання він найбільше сказав, відповідаючи на питання про зовнішню політику Росії.

Ця операція — унікальний досвід та інструмент удосконалення наших сил. Ніякі навчання не можна з цим порівняти  

Водночас він визнав, що втрати є і будуть, а також пообіцяв «ніколи не полишити сім'ї наших товаришів, які не повернулися з сирійської землі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів

Він також назвав війну в Сирії «громадянською», зазначивши, що з допомогою Росії там удається стабілізувати ситуацію. Доки ж він однозначно дав зрозуміти, що про деескалацію воєнного конфлікту не йдеться.

Путін також підтвердив наявність у Сириії двох воєнних баз Російської Федерації: це авіабаза Хмеймім і порт Тартус.

Пов`язані новини